Firemný blog spoločnosti LEE.SK s.r.o.

Blog sa snažíme písať aj pre laickú verejnosť. Ak Vás čokoľvek zaujme, neváhajte nás kontaktovať.

AdvancedLogoff - binary + source code

uverejnené 26. 3. 2020, 10:19 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 23. 4. 2020, 6:34 používateľom Neznámy používateľ ]

AdvancedLogoff.exe will logoff multimple users from remote servers
Usage:
 AdvancedLogoff [-altuser domain\username] [-altpassword passw0rd] [-maxThreads 20] -servers server1 server2 ... -users user1 user2

Attached zip file contains binary and source code so you can customize / compile by yourself

P.S: Alternate credentials require psexec

Automatické zdieľanie príspevkov z vášho webu na facebook

uverejnené 11. 10. 2017, 3:18 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 11. 10. 2017, 3:23 ]

Pre maximálne zjednodušenie zdieľania vašich moviniek na webe môžete použiť aplikáciu Zapier.com
Aplikácia vám umožní kontrolovať váš Facebook, email, RSS kanál, počasie, alebo iné webové služby a reagovať na ne napríklad zdieľaním nového statusu na facebooku, odpoveďou na nový facebook status, odoslaním emailu, alebo aj pridaním záznamu do google dokumentov
Stačí sa zadarmo zaregistrovať a môžete pridať neobmedzený počet zapov.

Zjednodušte si vaše zdieľanie aj vy. Tento príspevok bude automaticky zdieľaný na Facebooku

Prajem Vám príjemné zapovanie

Podporte aj vy petíciu za lepšiu .SK doménu

uverejnené 9. 5. 2017, 9:03 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 9. 5. 2017, 9:05 ]

PETICIA nasadomena.sk


Dokážme spolu, že na Slovensku môže zvíťaziť spravodlivosť a nie korupcia. Sme presvedčení, že .SK doména môže byť ešte lacnejšia a podnikanie na internete jednoduchšie. Veríme, že sa nám otvoria široké možnosti financovania IT vzdelania a internetu v školách. Že ročne príde na podporu IT komunity a internetového podnikania niekoľko miliónov EUR, čo podporí rast a inovácie. Výsledkom bude zníženie monopolného postavenia, lepšie pravidlá, lepšie technické riešenie a viac financií pre IT na Slovensku.

Slovenský top level registrátor konečne ukončil svoju etapu stredoveku

uverejnené 13. 4. 2017, 0:09 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 11. 10. 2017, 3:23 ]

Slovenský top level registrátor domén sk-nic.sk konečne ukončil svoju etapu stredoveku.
Najvýraznejšie zmeny oproti súčasnému stavu sú:
  • Všetky operácie budú v novom systéme prebiehať prostredníctvom registrátorov a plne elektronicky, t.j. štandardne nebude potrebná žiadna listinná forma žiadosti alebo overenie podpisu.
  • Doménu bude možné registrovať nielen na 1 rok, ale naraz aj až na 10 rokov a predlžovanie bude možné vykonať podľa potreby počas celého registračného obdobia Domény.
  • Držiteľom domény .sk sa bude môcť stať ktokoľvek z celého sveta, podmienkou je však existencia doručovacej adresy v európskom priestore.
  • Poplatok za doménu sa bude uhrádzať priamo pri registrácii resp. predlžovaní registračného obdobia, teda úplne vymizne špekulatívne registrovanie domén bez úhrady.
  • Poplatok za zmenu registrátora bude zrušený a všetky zmeny týkajúce sa Domény budú odteraz bez osobitných poplatkov, Držitelia tak pri zmene registrátora zaplatia za Doménu vždy iba jednotný poplatok za predĺženie registrácie domény o jeden rok.
  • Ceny za registrácie domén .sk ostávajú podľa stavu zavedeného 1.1.2017.
  • Ak Užívateľovi alebo Doméne zanikne Registrátor, správu preberie priamo SK-NIC (dočasne alebo dlhodobo podľa rozhodnutia daného Užívateľa), príslušné poplatky sú však v prípade dlhodobej správy v zmysle požiadaviek registrátorov vyššie ako bežné.
  • Práva k ochranným známkam bude možné uplatniť v zrýchlenom konaní aj prostredníctvom alternatívneho riešenia sporov (ADR), tým však nie je dotknuté právo využiť štandardnú súdnu cestu - ADR bude v takejto situácii ukončené.

Sťahovanie videa z youtube

uverejnené 14. 2. 2016, 14:13 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 14. 2. 2016, 14:19 ]

Sťahovanie videa z youtube
Pred nedávnom prestalo fungovať niekoľko downloaderov z youtube a tak sa ma viacerí moji známi často pýtajú na alternatívnu možnosť sťahovania videa z youtube a najlepšie bez inštalácie. Asi najjednoduchšie a najzapamätateľnejšie je pridať do youtube linku, ktoré chcem sťiahnuť na začiatok 2 x písmeno s. Príklad:
zmením na 
Link vás redirectuje na savefrom.net, kde si  rovno môžte stiahnuť video vo formáte mp4, prípadne aj nainštalovať funkčný plugin pre váš prehliadač.

Zmena sídla LEE.SK s.r.o.

uverejnené 21. 1. 2016, 3:49 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 21. 1. 2016, 3:50 ]

Dovoľujem si oznámiť, že od 20 januára som zmenil sídlo firmy. De facto je nové sídlov Malinove, ale de jure je nová adresa:

Lukáš Kisza - LEE.SK s.r.o.
Pažítková 1202
900 46, Most pri Bratislave

Vzhľadom na problémy s tunajšou poštou doporučujem však radšej poslať email na info@lee.sk

Nástroj na mazanie starých profilov a adresárov

uverejnené 12. 1. 2016, 3:33 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 5. 1. 2018, 0:16 ]

Jednoduchý nástroj na mazanie starých profilov a adresárov cez príkazový riadok. Ak potrebujete zmazať veľké množstvo starých adresárov alebo uživateľských profilov, túto aplikácoiu budete milovať. Môžete mazať priamo, alebo najskôr uložiť výstup do batch súboru, ktorý neskôr pustíte. Tool si môžete stiahnuť tu

English: Simple command line tool to delete outdated profiles or folders based on file date. Tool can delete files directly or by using generated batch file, which can be reviewed before execution. Download here

Obnovenie systému po havárii - Disaster recovery

uverejnené 5. 6. 2015, 4:27 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 5. 6. 2015, 4:47 ]

S Disaster recovery plánom treba počítať už pri návrhu celej firemnej infraštruktúry. Okrem toho, že systém pracne vyladíme, je dôležité ho aj vedieť obnoviť v prípade akejkoľvek nepredvídanej okolnosti. Základnou súčasťou disaster recovery je zálohovanie. Okrem zálohovania je však nutné mať aj skatalogizovaný nainštalovaný software, licencie a pracovné postupy pre výmeny konkrétnych častí infraštruktúry a mať v zálohe aj plán B

Tieto postupy je dobé aspoň raz ročne prevetrať disaster recovery testom. Pri väčšine takýchto testov vyplávu na povrch nedostatky. Niekedy sa dokonca zistí, že takáto obnova vôbec nieje možná. Aj pre to je dobré takýto test nerobiť priamo na produkčnej infraštrukúre ale "bokom" a opakovať ho, až kým nieje 100% úspešný.

Google documents opäť lepší v spolupráci

uverejnené 19. 2. 2015, 3:49 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 19. 2. 2015, 4:06 ]

https://sites.google.com/a/lee.sk/lee-sk-s-r-o/firemny-blog/_draft_post-3/google%20docs.gif
Ak sa počas Vašich meetingov pozeráte na kolegovu zdieľanú pracovnú plochu, ako pracne zapisuje Vaše postrehy, vedzte že strácate čas! Na jednom Google dokumente môžete teraz pracovať viacerí.
Stačí dať dokument zdieľať s konkrétnymi užívateľmi a môžete začať. Najnovšia funkcia z dielne Google zobrazuje v reálnom čase kto a čo práve píše, alebo prepisuje. 
Samozrejmosťou zostáva kompletná história zmien dokumentu. Vaše meeting minutes takto môžu byť oveľa interaktívnejšie, rýchlejšie a s menším počtom nedorozumení.
V spojení so starým známym Hangoutom (Google Talk) takto získate dokonalý nástroj na spoluprácu, vedenie meetingov a zdieľanie dát.

Nepracujeme pre štát

uverejnené 10. 2. 2015, 1:03 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 10. 2. 2015, 4:05 ]

Ako podnikatelia sme neustále svedkami zavádzania nových nezmyselných regulácií, zvyšovania daní, znemožňovania hotovostných prevodov nad istú sumu, celoplošného špehovania, či iných pokusov štátu mať stále väčšiu a väčšiu kontrolu nad naším podnikaním, ako aj súkromím. Rozhodli sme sa, že už ďalej nechceme svojou hlavou a schopnosťami podporovať tých, ktorí obmedzujú našu slobodu. Vytvárame preto spoločnú dobrovoľnú ekonomickú blokádu, s cieľom nepracovať pre štát a štátne inštitúcie. Naopak, rozhodli sme sa zvýhodniť firmy, ktoré zdieľajú naše názory a taktiež sa rozhodli nespolupracovať so štátom, ako aj firmy, ktoré sa rozhodli svojimi službami bez státnych dotácií štátu priamo konkurovať. Od našich členov tak môžu získať rôzne individuálne zľavy na produkty a služby, ktoré ponúkajú.

1-10 of 36