Firemný blog‎ > ‎

Keď už treba vymeniť starý server za nový

uverejnené 16. 3. 2014, 15:13 používateľom Lukas Kisza   [ aktualizované 7. 4. 2014, 4:49 ]
Optimálny životný cyklus firemnej infraštruktúry, je špecifický od podniku k podniku. Čím je životný cyklus podnikovej infraštruktúry dlhší, tým dôkladnejšie treba plánovať jeho výpočtovú, ale hlavne úložnú kapacitu. Každým rokom sa totiž nároky najmä na úložnú kapacitu zdvojnásobujú. Či už je to archivácia fotiek / videí vo vysokom rozlíšení, ako súčasť dokumentácie, stále väčšie projkekty, nové podnikové výzvy, alebo zvýšenie dostupnosti Vašej podnikovej infraštruktúry - kapacita vašu infraštruktúru zväčša dobehne ako prvá.

Preto doporučujeme novú infraštruktúru predimenzovať 5 a viacnásobne. To však vôbec neznamená, že musí byť drahšia, ako tá pôvodná. Paradoxne cenu IT najviac návyšuje rozširovanie a údržba starej infraštruktúry postavenej na zastaralých technológiách a trendoch.
Aby bol prechod na novú infraštrukúru bez celozávodnej dovolenky, je vhodné ju pripraviť paralelne s produkčnou a to v predstihu, ešte pred jej zlyhaním. Ak už nastane výpadok, eliminovať Vaše straty narýchlo býva značne nákladnejšie. 
Máme reálne skúsenosti s migráciami a výberom najvhodnejších IT technológí